اتصالات تزریقی – جوشی پلی اتیلن (کوپلر)

اتصالات تزریقی – جوشی پلی اتیلن (کوپلر)

اتصالات تزریقی – جوشی پلی اتیلن (کوپلر) به منظور انشعاب گیری یا اتصال لوله های کاروگیت مورد استفاده قرار میگیرد . اتصالات تزریقی به دلیل قالبی بودن دارای یکنواختی در اندازه هستند و سرعت تولید آنها بیشتر میباشد .

روش‌های اتصال در لوله کاروگیت با توجه به شرایط فشارهای داخلی و خارجی، آب‌بندی، مقاومت در برابر حرکت‌های طولی، مقاومت در برابر بار ناشی از پیش راندن یا کشیدن، شرایط کارگذاری و نصب و شرایط تولید لوله کاروگیت متفاوت خواهد بود.
متصل نمودن دو لوله پلی اتیلن اعم از لوله کاروگیت یا لوله پلی اتیلن تحت فشار به یکی از انواع زیر امکان پذیر خواهد بود:

۱ . اتصال‌ لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی (لوله کاروگیت) به روش  تزریقی – جوشی (جوش لب به لب)
۲ . اتصال‌ لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی (لوله کاروگیت) به روش جوش الکتروفیوژن
۳ . اتصال‌ لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی (لوله کاروگیت) به روش جوش اکستروژن
۴ . اتصال‌ لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی (لوله کاروگیت) به روش اتصالات مکانیکی یا به عبارتی اتصال با کوپلینگ فشاری

اتصال‌ لوله پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی (لوله کاروگیت) به روش تزریقی – جوشی (جوش لب به لب) :
این نوع از اتصال لوله کاروگیت، اتصال حرارتی نیز نامیده می‌شود. در این روش دو سر لوله کاروگیت قبل از اتصال بصورت همزمان حرارت داده می‌شوند. این حرارت توسط صفحه داغ ایجاد می‌شود و دمای صفحه داغ به حدود ۲۱۰ درجه سانتی گراد می‌رسد. در مرحله حرارت دهی و خنک کردن بایستی پارامترهای زمان و فشار مکانیکی وارده بر لوله کاروگیت دوجداره رعایت شوند.

این نوع اتصال برای  لوله کاروگیت فاضلابی با قطر خارجی یکسان و ضخامت دیواره مشابه بکار می‌رود. به دلیل وجود تغییرات در ضخامت دیواره لوله های کاروگیت فاضلاب از نوع اسپیرال که بر اساس قطر داخلی تولید می‌شوند، ممکن است مشکلاتی در هم تراز کردن و اتصال لوله های پلی اتیلن دوجداره فاضلابی ثقلی اسپیرال به روش جوش لب به لب، بوجود بیاید.

تولید این اتصالات بر اساس  استاندارد های EN 13476-3 و ۳-ISIRI 9116 و با مواد پلی اتیلن HDPE80) X3)  و مستربچ مشکی بوده و در سایز های ۱۶۰ – ۲۰۰ – ۲۵۰ – ۳۱۵ – ۴۰۰ – ۵۰۰  تولید می گردد.